0

Sipariş Koşulları

Sipariş Koşulları:

1 - www.kitapburcu.com kitap satış e-ticaret sitesidir. Sitemizde satışa sunulan kitapların hiçbirinin sahibi kitapburcu.com değildir. Satılan ürünler yayıncılar veya dağıtıcı firmalar tarafından kitapburcu.com'a gönderilen bilgilere göre düzenlenmiştir. Kitapların baskı durumları düzenli güncellemelere göre belirlenmekte ancak anlık verilere dayanmamaktadır. Dizgi ve sistem hatalarından meydana gelen fiyat yanlışlıklarından Kitapburcu.com sorumlu değildir. Dilerse kitapburcu.com fiyat farkı müşteri lehine olan durumlarda kitap gönderimi yapabilir.

 

2 - www.kitapburcu.com sitesindeki tüm ürünler yasalara uygun şekilde bandrollü olarak satılmaktadır. İkinci el, korsan veya sahaf kitap satışı yapılmamaktadır.

 

3 - www.kitapburcu.com 18 yaşından büyüklere hizmet vermektedir. 18 yaşından küçüklere yönelik yayınlar satılmakta ancak 18 yaşından küçüklerin siparişleri işleme alınmamaktadır.

 

4 - www.kitapburcu.com sitesinden Kredi Kartı ( Peşin veya Taksitle - Peşin 3Ds ile ), Bankamatik Kartı, Banka Havalesi veya Posta Çeki Havalesi yoluyla hizmet alabilirsiniz. Banka havalesi veya Posta Çeki havalesi için ödeme yaptığınız kurum ayrıca hizmet ücreti talep edebilir. Banka havalesi veya Posta Çeki havalesi ile yapılan ödemelerde ödeme dekontunun Faks (0212 5279931 ) veya E-posta (info@kitapburcu.com) ile bildirilmesi yada telefon (0216 532 3313) veya iletişim formu aracılığıyla ödeme beyanında bulunulması siparişlerin işleme alınmasını hızlandırmak açısından önemlidir. 3 iş günü içerisinde ödemesi yapılmayan siparişlerin iptali hakkı kitapburcu.com sitesine aittir. İş günlerine cumartesi dahil değildir. Saat 14:00'dan sonra verilen siparişler bir sonraki iş günü tedarik edilmeye başlanır. Hafta sonu verilen siparişler pazartesi günü işleme alınırlar. İptal edilen bir siparişin ödemesi yapılmışsa verilen sipariş incelenir ve herhangi bir ücret farklılığı bulunmazsa sipariş tekrar işleme alınır. Elden teslimat, kapıda ödeme vs yollarla ürün satışı kesinlikle yapılmamaktadır.

 

5 - www.kitapburcu.com sitesinde aksi belirtilmemişse tedarik usulüyle kitap satışı yapılmaktadır. ( Stok bilgileri için ürün detay bölümlerine bakabilirsiniz. ) Tüm ürünler kitapların detaylı bilgilerinde belirtilen tedarik sürelerine göre toplanmakta ve müşterilere gönderilmektedir. Tedarik süreleri bilgi amaçlı olup tedarikçilerin belirtmiş olduğu ortalama sürelerdir. Siparişin verildiği tarihte var olmayan ve ön görülmeyen Kitapların yeni baskı yapması, yayıncı tarafından sevkiyat yapılmaması, tedarikçilerden kaynaklanan aksaklıklar, tabi afet savaş, terör, ayaklanma, mevzuat hükümleri, el koyma veya grev, lokavt, üretim ve iletişim tesislerinde önemli mahiyette arıza gibi mücbir sebeplerden bu süreler aksayabilmektedir. www.kitapburcu.com sitesinde 7 iş günü tedarik süresinden uzun tedarik süresi bulunmamaktadır. Aksi bir durum oluştuğunda müşteriye mutlaka bilgi verilir.

 

6 - www.kitapburcu.com sitesinden vermiş olduğunuz siparişler yasalar çerçevesinde irsaliyeli fatura ile gönderilmektedir. Fiyatlar TL bazında olup kitaplar için uygulanan KDV oranı %8 kargo için uygulanan KDV oranı ise %18'dir. Gerçek ve tüzel kişilere düzenlenen irsaliyeli faturalarda gerçek kişiler için Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numarası, Tüzel kişiler içinse Vergi Dairesi ve Vergi Numarası bulunması zorunludur. Bu bilgilerin eksik olması durumunda ürünlerin faturalandırılıp kargoya teslimi söz konusu değildir.

 

7 - www.kitapburcu.com sitesi sadece UPS Kargo ile ürün göndermektedir. Bu firmalarla yapılmış anlaşmalar sonucunda alınacak ücretler belirlenmiş olan ücretler Kargo ve Teslimat bölümünde belirtilmiştir.

 

8 - www.kitapburcu.com sitesin müşterilerin bilgileri 3. Şahıslarla kesinlikle paylaşılmamaktadır.

 

9 - www.kitapburcu.com sitesinden üye olarak veya üye olmadan sipariş verilebilir. Her iki sipariş şeklinde istenilen bilgiler üye olunduğunda istenen bilgilerle aynıdır.

 

10- Sitemizde yayınlanan tüm fiyatlar KDV dahil fiyatlardır. Fatura ve Ödeme sayfalarında kitap ücretleri KDV hariç fiyat + KDV tutarı olarak gösterilir. Vade Farklı alış-verişlerde vade farkları iadelerde kolaylık olması için kitap fiyatlarının üzerine yansıtılır bu nedenle seçmiş olduğunuz taksit sayısına göre kitapların fiyatları değişiklik gösterebilmektedir.

 

İade ve Sipariş İptali:

1 - Genel olarak satın aldığınız ürünleri tahrip etmeden, kullanmadan ve ürünün tekrar satılabilirliğini bozmadan, teslim tarihinden itibaren yedi ( 7 ) günlük süre içinde neden belirterek iade edebilirsiniz. ( Kitaplar genel olarak tüketilebilir bir ürün olduğundan sipariş iptallerinizi lütfen ürünler tedarik edilmeye başlanmadan yapınız. Madde 4 )  Okunduğu, fotokopisi çekildiği veya değiştirildiği tespit edilen ürünlerin iadesi yapılmayarak müşteri hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ürünün cildini, içeriğini, baskı veya kağıt kalitesini beğenmemek bir iade nedeni değildir. Yanlış ürün sipariş edilmiş olmasının mesuliyeti alıcıya aittir. Bu çerçevedeki iade talepleri dikkate alınmamaktadır.

 

2 -  Sayfası eksik, basım hatası bulunan, formaları yanlış yerleştirilmiş kitapların mesuliyeti kitapburcu.com'a ait değildir, kitapburcu.com sadece bu kitapların tedarikçisi olarak kargo ücreti müşteri tarafından karşılanmak üzere kitapların ücretsiz değişimini yapabilir.

 

3 - www.kitapburcu.com sipariş aldığı ürünleri önceden belirttiği süreler içerisinde tedarik etmeye gayret etmektedir. Tedarik sürelerindeki aksamaları müşterisine ayrıca bildirir. Tedarik süresi içerisinde ürünün tedarik edilememesi durumunuda önceden müşterisine e-posta veya telefon ile bildirmek koşuluyla eksik gönderim yapabilir. Tedariğin hiç mümkün olmadığı durumlarda kalan tutar müşteriye iade edilir veya TL Karşılığı Puan olarak üyelik hesabına yüklenir.

 

4 - www.kitapburcu.com sitesinden vermiş olduğunuz siparişlerinizi ürünler tedarik edilmeye başlamadan iptal edebilirsiniz. Ürünlerinde tedariği başladıktan sonra iade ve iptal mümkün değildir. Siparişlerinizi Sipariş Takip Sayfasından takip edebilirsiniz.

 

5 - Birbirinden farklı tedarik sürelerine sahip ürünlerin aynı siparişte bulunması durumunda müşteriler kargo ücreti kendilerine ait olmak kaydıyla kısmı teslimat isteyebilirler.

 

6 - Ürün bedellerinin iadeleri ödeme yapılan yönteme göre; kredi kartları ile yapılan ödemelerde kredi kartları banka havalesi veya posta çeki havalesinde ise müşteriden alınan hesap numaralarına yapılırı. İade toplu olarak Haftanın Cuma ve Pazartesi günleri yapılmaktadır.

 

7 - Yukarıdaki hususlarla ilgili bir anlaşmazlıkta Mesafeli Hizmet Yönetmeliği gereğince Hakem Heyetleri ve İlgili Mahkemeler Yetkili olacaktır. Siparişinizi onayladığınızda yukarıdaki hususları kabul etmiş olacaksınız. Bu hususlar www.kitapburcu.com sitesinin muhtelif yerlerinde ayrıca belirtilmiştir.

Kapat